Çalışma ortamı

Alıştığımız Ofis Anlayışını Neden Değiştirmeliyiz?

2000’li yılların başlarına kadar ülkemizde ofis ya da çalışma alanı işveren tarafından pek de önemsenmeyen bir detaydı. Vitrinleri ve satış alanları son derece lüks olan zincir mağazaların arka planda çalışanların dinlenmesi ve toplantı yapması için ayırdığı alanların konforsuzluğu şaşırtıcıydı. Benzer şekilde tamamen ofis işine dayalı çalışma alanlarında da klimasız, basık, altı küflenmiş halıfleks zeminlerle kaplı ofisler hem sağlık açısından hem de motivasyon açısından oldukça ürkütücüydü. Ancak bugün otuzlu yaşlarında olan Y kuşağının ve ardından da Z kuşağının yetişmesiyle, Google, Facebook, Twitter gibi Slikon Vadisi şirketlerinin tüm dünyada çalışma ortamı algısını değiştirmesiyle işverenler çalışanları motive edecek alanlar tasarlamaya yöneldiler. Peki, alışılagelmiş çalışma ortamı algımızı neden değiştirmeliyiz?

Sadece iş için gerekli cihazların, her hangi bir çalışma masası ve sandalyenin bulunduğu “iş görsün yeter” anlayışıyla düzenlenmiş ofisler, çalışanları memnun etmiyor. Memnun olmayan, çalışma ortamında mutlu olmayan çalışan işe gelmek istemiyor, iş yapmak hiç istemiyor. İşte bu nedenle çalışanların saatlerini geçirdikleri ofislerin şık, ferah, eğlenceli ve hijyenik olması gerekiyor. Böylece iş yerinde vakit geçirmekten mutlu olan, şirket ve iş bağlılığı olan, mevcut iş,in bir parçası olmaktan gurur duyan dolayısıyla da işine motive olmuş bir çalışan grubu yaratılabilir. Bu nedenle müşterileri etkileyecek vitrin dekorasyonları kadar hatta onlardan daha fazla çalışanları memnun edecek ortamlar da tasarlanmalıdır.

Mevcut ofisiniz, modern bir dekorasyon, ferah yeşil alanlar, düzenli ofis temizliği, şehrin merkezinde kolay ulaşılabilen bir adres gibi imkanlara sahip değilse ne yapabilirsiniz? Sil baştan tüm ofisi hatta ofisin yerini değiştirebilirsiniz. Oldukça masraflı olacak bu süreç, epey zahmetli de olacaktır. Aylarca kolilerin içinde bir çalışma ortamı faktörünü göze almak gerek. Bununla beraber oldukça pratik bir alternatifiniz de var. Son yıllarda çok trend olan hazır ofis hizmetini de tercih edebilirsiniz.

Peki, hazır ofis nedir ve çalışma ortamı  için nasıl bir avantaj sağlar?

Hazır ofis, en yeni dekorasyon trendlerine göre döşenmiş, ferah, şık ofis alanlarını kullanıcıya sunan bir hizmettir. Burada ofisin temizliği, iklimlendirmesi, misafir karşılama, dekorasyon, oto park, güvenlik, IT kurulumu, onarım ve tamirat işleri gibi detayların tamamı hizmet paketine dahil olarak sunulur. Siz, sadece kişisel eşyalarınız ve bilgisayarınızla çalışma alanına gelir ve yerleşirsiniz. Temizlik, çay kahve servisi, bozulan cihazların onarımı, eskiyen eşyaların değişimi, otopark ve güvenlik sorunları gibi detaylarla hatta sekreterya hizmetiyle uğraşmak zorunda kalmayacağınız için tamamen işinize konsantre olabilirsiniz.

Hazır ofis, sanal ofis, paylaşımlı ofis gibi farklı ihtiyaçlara özel çözümler sunan planofis.com ile İstanbul ByOffice Plaza ya da İzmir Folkart Towers’ta ofis sahibi olmak sandığınızdan çok daha ucuz. Dilediğiniz seçenek için planofis.com.tr’dan hızlı teklif alabilirsiniz.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.