sanal ofis kullanan

Sanal Ofis Kullanan Var mı?

Çok başarılı bir iş çözümü olan sanal ofisler, dünyada ilk kez Amerika’da New York şehrinde kullanılmaya başlanmış. Şehrin kalabalıklaşan iş hacmi, azalan ve çok değerlenen ofis alanları ABD’li girişimcileri bu yönde bir çözüm üretmeye yöneltmiş. Özellikle freelance ya da home ofice çalışanlar için tasarlanan ve zamanla geliştirilen sanal ofisler, sürekli bir gayrimenkul kiralamaya oranla çok daha ekonomik olmasının yanı sıra farklı avantajları da bir arada sunuyor. Peki, kimler sanal ofis kiralıyor ve sanal ofis kiralamanın ne avantajı var?

Sanal Ofis Kullanan Neden Bunu Tercih Ediyor?

 • Freelance çalışanlar sanal ofis seçeneğini özellikle tercihe diyor. Bir iş yeri bağımlılığı olmayan freelancerlar, zaman zaman müşterilerini ağırlamak, onlara prestijli bir iş yeri adresi göstermek, sekreterya işlerinin yapılmasını sağlamak ve toplantılarını gerçekleştirmek üzere sanal ofis kiralıyorlar. Böylece toplantılarını kafelerde ya da restoranlarda yapmak zorunda kalmıyorlar. Şehirde toplantı yapmak için çok keyifli kafeler ya da restoranlar olsa da bazen bu ortamlarda işe odaklanmak çok zor olabiliyor. İş için tasarlanmış üstelik de son moda dekorasyon trendlerine göre döşenmiş şık bir ofiste çalışmak, çok daha fazla konsantrasyon sunabilir.
 • Home office çalışanlar sanal ofis kullanmaya gereksinim duyuyorlar. İşlerini daha çok evden idare eden e-ticaret şirketi çalışanları, yazılımcılar, tasarımcılar, satış ve pazarlama uzmanları da ayın bir kaç günü ofise ihtiyaç duyduklarında kullanacakları şık bir ofisin hazır olarak bir kenarda beklemesinden hoşlanıyorlar.
 • Avukatlar da danışanlarını ağırlamak üzere randevulaşarak sanal ofislerini kullanabiliyorlar. Ayrıca gün boyu telefonları yanıtlanıyor, notları alınıp kendilerine iletiliyor, onlar duruşmadayken ya da dışarıdayken müvekkilleri ve misafirleri karşılanıyor.
 • Psikologlar ve danışmanlar da yine randevularını planladıktan sonra ayın belirli günlerinde kullanacakları şık ve prestijli bir ofis için sanal ofis çözümünü tercih ediyorlar.
 • Aslında yukarıda yazdığımız faydalar nedeniyle günümüzde sanal ofis kullanan var mı? diye sormak yerine, sanal ofis kullanmanın avantajlarını irdeleyebiliriz.

Sanal Ofis Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

 • Kiralayacağınız ofis, İzmir’de Folkart kuleleri ya da İstanbul’da ByOffice Plaza gibi adreslerde konumlanır.
 • Şehrin en prestijli adreslerindeki söz konusu ofisler için sıradan bir apartman dairesindeki ofis kirasından daha uygun bir rakam ödeyebilirsiniz. Çünkü sanal ofis kirası ayın ofisi kullandığınız günlerine göre hesaplanır.
 • Prestijli bir iş yeri adresiniz olur.
 • Ofiste yapacağınız toplantılarda ya da görüşmelerde son derece şık bir alanda çalışmanın keyfini sürebilirsiniz.
 • Stopaj ya da emlakçı komisyonu ödemezsiniz.
 • Sanal ofisinizi resmi iş yeri adresi olarak gösterebilirsiniz.
 • Temizlik, sekreterlik, güvenlik, içecek servisi, internet alt yapı kurulumu ve diğer hizmetler pakete dahildir.
 • Size ait 0216 ile başlayan sabit hat tahsisi yapılır, telefonlarımız asistanlarımız tarafından sizin adınıza karşılanır ve fax kullanım hizmeti sunulur.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.