Home office home ofis çalışmak

Home Office Çalışan Biri Neden Ofis Sahibi Olmak İster?

Home Office çalışmak 1990’larda hayatımıza girmesine rağmen ülkemizde ancak 2000’li yıllarda yaygınlaşma fırsatı bulabildi. Türkçe karşılığı “evden çalışmak” olan home office çalışma biçiminde bir ofise ya da iş yeri olarak gösterilen bir adrese gitmek zorunda olmadan kendi günlük iş planını yöneterek çalışmak söz konusu.

Home Office Çalışmak

Home ofis işler, genellikle internet pazarlaması, global satış yönetimi, e-ticaret gibi online platformlar üzerinde yoğunlaşıyor. Home office çalışmak avantajlarının yanı sıra oldukça fazla olan ve pek bilinmeyen dezavantajları da olan bir iş türüdür. Her sabah erkenden kalkmak zorunda olmamak, kendi gündelik yaşantısına göre iş planı yapmak, alışverişe gitmek, pasaport almak, doktora gitmek, bankaya gitmek gibi işler için izin istemek zorunda olmamak home office çalışma biçiminin avantajlı tarafları. Plajda güneşlenirken, çocuğunuzla oyun oynarken, eşinizle bir fincan kahve yudumlarken de bilgisayarınızı açıp işlerinizi yürütebilirsiniz.

Peki, “home ofis çalışmanın olumsuz tarafları neler”, diyorsanız: iş disiplini sağlamak epey zor olabilir. Her gün gündelik kişisel yaşamın getirdiklerine kapılıp giderken işle evi ya da işle özel hayatı ayırmak epey zor olabilir. İşte bu nedenle home office çalışanların pek çoğu belirli günlerde de olsa bir ofise ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle çocukları olan kalabalık bir aile üyesinin evde çalışması çok zor olabildiği gibi, müşterilerle sürekli kahve dükkanlarında, kafelerde buluşmak yerine prestijli bir ofis adresi vermek gerekebiliyor. Sakin bir ortamda ve çalışmak için tasarlanmış bir alanda çok daha kısa sürede verimli sonuçlar elde edilebiliyor.

Home Ofis çalışmanıza rağmen ayda bir kaç gün müşterilerinizi ağırlamak ya da iş ortaklarınızla verimli bir ortamda toplantı yapmak için sanal ofis kullanabilirsiniz. Sadece ofisi kullandığınız süre için ücret ödemenize rağmen resmi iş yeri adresi olarak gösterebileceğiniz prestijli bir ortamda keyifle çalışabilirsiniz. Ayrıca siz, ofiste yokken şirketinizin adıyla telefonlarınız yanıtlanıp, size iletilmek üzere not alınır, misafirleriniz karşılanır. Homeofis işinizi çalışmanız için tasarlanmış ferah bir ortamda yapmak ve farklı iş çevrelerinden profesyonellerle tanışmak üzere İzmir Folkart Towers ofisleri ya da İstanbul Kozyatağı ByOffice Plaza ofisleri için planofis.com.tr’den teklif alabilirsiniz.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.