Küçük Ofis Dekorasyon fikirleri Plan Ofis

Küçük Ofis Dekorasyon Önerileri

Küçük Ofis Dekorasyon ‘u tüm dünyada artan nüfus, hem konut alanında hem de iş yeri konusunda daralan alanları daha geniş gösterebilmek için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Geniş geniş evler ya da kocaman ofisler maalesef 1940’larda kaldı.Bugün sadece Türkiye’de değil tüm dünyada özellikle ofis kullanımı için ayrılan alanlar epey dar. Ancak çalışanlar için mekanın ferahlığı, konforu çok önemli çünkü neredeyse tüm gün ofiste geçiyor. Peki, küçük bir ofisi daha geniş göstermek mümkün mü?

Küçük Ofisleri Daha Geniş Göstermek İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Dekorasyon, iç mimarlığın içinde bir alandır. İçinde biraz sanat biraz da bilim barındırır. Türkçe’de çok güzle bir söz vardır: akıllar pazara serilse gene herkes kendi aklını alır” derler. Herkes kendi zevkini en iyisi sanır, çünkü onun zevki onun bilgisi ile sınırlıdır. Oysa güzelliğin de bir bilimi var. Bazı hileleri kullanarak dar ve kasvetli bir alanı geniş ve ferah kılmak mümkün. Biz de dekoratörlere ve özellikle ofis tasarımı alanında uzmanlaşmış iç mimarlara sorarak basit bir kılavuz oluşturduk. İşte dar alanları geniş göstermenin ip uçları…

Öncelikle duvarlarda, kapılarda, pencere pervazlarında, mobilyalarda yani her şeyde açık renkleri hatta mümkünse beyazı tercih edin. Böylece daha aydınlık ve daha geniş bir alan hissi elde edersiniz.

Ortamda iki renkten fazla renk olmamasına, renk karmaşası oluşmamasına dikkat edin. Gerekirse dosyaları koyduğunuz klasörlerin rengini bile özenle tek renk seçin.

Eğer detaylı tadilat yapma şansınız varsa yere kadar inen geniş Fransız balkon denilen pencere yapısını tercih edin. Böylece içeriye daha çok ışık girecektir. Bu tarz camlar mekanın tavan boyunu da daha yüksek gösterir.

Tavandan aşağı sarkan aydınlatmalardan uzak durun. Tavana yapışan mümkünse tavana gömük aydınlatma kullanın.

Kitaplık, raflı ünite, dolap gibi malzemeleri duvarlara uygulatın. Böylece zeminden yer kazanın.

Ortamda gerçekten ihtiyacınız olmayan hiç bir şeyi bulundurmayın.

Mekan ne kadar küçük olursa olsun en azından bir köşeye yeşil bitki ekleyin. Böylece daha derinlikli bir dekorasyon etkisi elde edersiniz.

Plan Ofis hazır dekorasyonlu ofisleri ile ilgi detaylı bilgi edinmek için Hazır Ofis sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.