ofis açma maliyeti

Ofis Açma Maliyeti Nedir?

İşinizi ya da iş fikrinizi daha profesyonel bir platforma taşımanın ilk aşaması hep, bir ofis sahibi olmak ya da ofis açmak olarak görülür. Aslında soyut bir fikri somutlaştırmak açısından önemli olan bu durum, günümüzde sanal ofis ya da hazır ofis seçenekleriyle epey değişmiş ve ofis açma maliyeti düşmüş durumda.

Peki, hazır ofis kullanımının avantajı nedir, klasik ofis kiralarına ve diğer iş yerine masraflarına göre ne gibi avantajlar sunar?

Bir ofis açma maliyeti, ofis kirası, kira stopajı, kiralık ofis için emlakçı komisyonu, ofisin tadilat, bakım, onarım işleri, temizliği, dekorasyonu, mobilya ve diğer eşyaların temini, apartman ya da site aidatı, güvenlik, otopark gibi hizmetlerin bedeli, elektrik-su-doğalgaz açtırma ve bunların faturaları ile vergiler şeklinde özetlenebilir.

Elbette kiralık ofis için seçeceğiniz lokasyon, ofisin durumu, büyüklüğü gibi detaylar da fiyatı etkiliyor. Tüm bu süreci sizin için en uygun fiyatlarla optimize edecek seçenek ise tüm dünyada çok popüler olan hazır ofis çözümleri.

Hazır Ofis Kim İçin Uygun?

Hazır ofis çözümlerinin hazır ofis, sanal ofis, paylaşımlı ofis olmak üzere üç temel seçeneği mevcut. Bu seçeneklerin ihtiyaçlara göre biraz daha detaylandırılması da mümkün. Böyle bir ofis kiralama seçeneğini tercih etmek için çok kalabalık olmayan çalışan sayısı, üretim ya da vitrin gerektirmeyen bir iş biçimi yeterli.

Özellikle de işlerinin çoğu internetten yürütenler, üç, dört çalışandan oluşan küçük ekipli şirketler için hazır ofis ve diğer seçenekleri oldukça avantajlı bir çözüm olabiliyor.

Örneğin 3 kişilik bir ekipten oluşan bir e-ticaret şirketiniz var. Genellikle home-office çalışma biçiminde çalışıyor, ara sıra bir kafede buluşup toplantı yapıyorsunuz.

Ancak işler biraz büyüdü ve müşterilerinize, tedarikçilerinize, iş ortaklarınıza bir iş yeri adresi vermeniz gerekiyor. Üstelik onlarla yapacağınız toplantılar için de yine davet edeceğiniz prestijli bir yere ve donanımlı bir toplantı odasına ihtiyacınız oluyor.

Bu durumda sadece ayda bir kaç gün kullanacağınız bir ofis kiralamak yerine hazır ofis ya da sanal ofis kiralayabilirsiniz. Sadece kullanmak istediğinizde gideceğiniz ofis için kullandığınız kadar kira öder, stopaj, emlakçı komisyonu ve diğer masraflar olmadan şehrin en havalı plazalarında ofis sahibi olabilirsiniz.

Üstelik dilerseniz telefonlarınızı şirketinizin adıyla açıp notlarınızı alan bir sekreterlik hizmeti, siz yokken misafirlerinizi karşılayan postalarınızı teslim alan bir karşılama hizmeti de alabilirsiniz. Ofis açma maliyeti istemiyorsanız Plan Ofis’den Hazır Ofis için teklif alabilirsiniz.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.