Sanal Ofis Fiyatları

Sanal Ofis Fiyatları

Günümüzde esnek çalışma ortamı iş hayatının bir rutini haline geldi diyebiliriz. Esnek çalışma alanı oluşturmanın çalışan için büyük bir konfor alanı yarattığı ve iş performansının gelişmesindeki rolü oldukça açıktır. Bu noktada sanal ofis planı, esnek çalışma alanı endüstrisinin önemli bir parçası olarak sıkça tercih edilmektedir. Özellikle kendi işi olan ve home office çalışanlar için çalışma ortamına yönelik ihtiyaç ve resmi bir adres göstermek gereksinimi sanal ofisleri cazip kılıyor. Zaten sanal ofis kavramı da bu ihtiyaçları karşılamak üzere ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaca sahip şirket sahipleri yad a yeni şirket kurma yolunda olanlar için sanal ofis nedir ve nasıl kullanılır gibi soruların yanıtları önem kazanıyor. Dİğer yandan sanal ofis hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için en merak edilen konulardan biri ise maliyetidir. Bu kadar büyük kolaylık sağlayan sanal ofisler yüksek bir maliyet oluşturur mu? Bu soruya yanıt aramak için sanal ofis fiyatları konusunu ele alıyoruz. Sanal ofis sistemi nasıl işler ve maliyeti nedir, birlikte inceleyelim. 

Sanal Ofis Nedir?

Bir şirket kurmayı planlıyorsanız ya da bir girişimci olarak nereden başlayacağınızı düşünüyorsanız sanal ofis nedir, merak edebilirsiniz. Sanal ofis, size resmi adres sağlayan bir ofis kiralama modeli olarak tanımlanabilir. Yapılan işe bağlı olarak fiziksel çalışma ortamına sürekli ihtiyaç duyulmuyorsa sanal ofis oldukça işlevsel ve ekonomik bir modeldir. Değişen çalışma kültürünün ve iş dünyasında ortaya çıkan yeni olanakların buna ortam sağladığını görebiliriz. Sanal ofis üzerinden işleri yürütmek birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Peki, sanal ofisi kimler kullanabilir?

Bu konuda bir sınırlama yok ama özellikle internet üzerinden çalışanlar için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sahada ya da home ofis çalışıyorsanız sanal ofis kiralamak işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Çok prestijli bir semtte ofisiniz kayıtlı iken siz istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Üstelik ihtiyaç duyduğunuzda önceden bilgi vererek ofisinizi kullanabilirsiniz. Sanal ofis çözümlerinde kullanıcıya konfor sunan bir başka hizmet de telefonlarınıza cevap verilmesi ve adrese gelen kargoların teslim alınmasıdır. En güzeli de bu prestijli adreste iş ortaklarınızla toplantı gerçekleştirebilirsiniz. Özetle; bir iş kurmanın ve yönetmenin belki de en zor görünen bir yer bulma aşaması, sanal ofis ile en kolay adımı haline gelebilir. 

Sanal ofis modeli ile farklı ihtiyaçlara da çözüm bulunabilir. Tam zamanlı bir ofis yerine ihtiyaç duyulduğunda ofis kullanmak, paylaşımlı ya da hazır ofis ile 7/24 ofis hizmetinden faydalanmak gibi birçok seçeneği değerlendirmek mümkün olabilir. Peki, nereden hazır ofis kiralanır? Hazır ofis nerede var, en uygun sanal ofis çözümü hangisi gibi sorularınıza Planofis rehberliğinde yanıt bulabilirsiniz. 

Sanal Ofis Yüksek Maliyetli midir?

Sanal ofis, bir işi yürütmek için gerekli olan birçok unsuru kapsar. Bu nedenle özellikle fiyatı oldukça merak edilmektedir. Aslında sanal ofis hizmetleri düşük bir bütçe ile elde edilebilecek bir model sunar. Özellikle fiziki bir işyeri sahibi olma ile kıyaslandığında maliyeti oldukça düşüktür. Sanal ofis kiralama bedeli ile bir işyerinin sahip olduğu sabit gider kalemlerini kıyasladığımızda aradaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Sanal ofis tüm maliyetleri en aza indirerek tasarruf sağlar. Böylelikle iş verimi ve karlılık üzerinde de etkilidir. Üstelik sanal ofisin getirdiği avantajlar iş motivasyonu üzerinde de büyük rol oynar. 

Sanal ofis kiralama ve klasik bir ofis kiralama arasında maliyeti de etkileyen birçok önemli etken bulunur. Her şeyden önemlisi bir işyeri kiralarken kısa süreli kiralamak mümkün değildir. Uzun dönemli bir maliyet bütçenize yansır. Sabit giderlerinizin yanı sıra misafirlerinize sunacağınız ikramları bile bir gider olarak düşünmeniz gerekecektir. Sanal ofis seçenekleri sizi bütün masraflardan kurtaran bir hizmet sunar. Bu açıdan klasik bir ofise göre maliyeti etkili bir şekilde düşürebilirsiniz. Sadece işinize odaklanmak da oldukça kolaylaşır. Günümüzde şirketlerin de maliyetlerini düşürmek için sanal ofis modelini tercih ettiğini görebiliriz. Üstelik bunu şehrin en beğenilen ve işlek yerlerinde, plaza konforunda sağlamak da mümkündür. 

Sanal Ofis Fiyat Araştırması Nasıl Yapılır?

İhtiyacınıza uygun özellikteki ofisi en düşük maliyetle kiralayabilmek için detaylı bir araştırma yapmak çok önemlidir. Öncelikle lokasyonu belirlemek ve almak istediğiniz hizmetleri netleştirmek sanal ofis ararken çok işinize yarayacaktır. Bunun için de online araştırma yapmak birçok seçeneği görmenizi ve hızlı karar vermenizi sağlar. 

Sanal Ofis Fiyatları Lokasyona Göre Değişir mi?

Şirketlerin bulunduğu lokasyon iş dünyasında önem verilen bir konudur. Ancak merkezi bir yerde ofis kiralamak oldukça maliyet yaratır. Sanal ofis çözümleri bu açıdan oldukça avantaj sağlar. Peki sanal ofis fiyatları lokasyona göre değişir mi? Aslında değerlendirilmesi gereken konu lokasyon kadar ofisin size sunduğu hizmetlerdir. Bununla birlikte ihtiyaç duyulduğunda ulaşımın kolay, toplu taşıma güzergahı açısından elverişli yerlerin seçilmesi de önerilmektedir. Farklı şehirlerde sanal ofis fiyatları nasıl değişiyor, merak edenler için bilgi verelim. 

  • Sanal Ofis Fiyatları İstanbul

Sanal ofis fiyatları büyük şehirlerde daha çok değişkenlik gösterebilir. Bunun en önemli nedeni lokasyonu, merkezi konumu olarak gösterilmektedir. Özellikle metropol şehirlerimizden biri olan İstanbul’da çok fazla sanal ofis seçeneği görebilirsiniz. Anadolu yakasında Kadıköy ya da Avrupa yakasında Levent, Mecidiyeköy gibi merkezi konumlandırılmış sanal ofislerin fiyatları farklılık göstermektedir. Bununla birlikte sadece adres göstermek için sanal ofis kiralama bedeli ile hazır ofis, toplantı odası gibi kapsamı değiştiğinde de fiyat farklılıklarına sebep olmaktadır. 

  • Sanal Ofis Fiyatları Ankara

Ankara’da sanal ofis arayanlar Çankaya ve Kızılay gibi merkezi ilçelerinde oldukça fazla yer bulabilirler. Sadece adres göstermek için sanal ofis kiralama bedeli için online araştırma yaparsanız farklı fiyatlar olduğunu görebilirsiniz. Ancak daha sonra ek masraflar çıkmaması adına şartları ayrıntılı bir şekilde araştırmanız önerilir. 12 aylık paket ödemelerde aylık fiyatların daha avantajlı olması da mümkün. 

  • Sanal Ofis Fiyatları İzmir

Türkiye’nin kalabalık ve büyük şehirlerinden biri İzmir’de de sanal ofis fiyatları merak edilmektedir. Lokasyon olarak Bayraklı’da sanal ofisin sıkça tercih edildiğini görebilirsiniz. Sanal ofis, hazır ofis, toplantı salonu seçeneklerini ve fiyatlarını değerlendirerek hedeflediğiniz iş planına uygun ofis çözümlerini değerlendirebilirsiniz.

Sanal Ofis Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sanal ofis fiyatları, talep ettiğiniz seçeneklere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle öncelikle yapmak istediğiniz işe ve ihtiyaçlarınızı değerlendirmeniz önemlidir. Planofis bünyesinde birden fazla seçenek sunulmaktadır. Hazır Ofis, Sanal Ofis, Sanal Ofis Plus, Günlük Ofis, Paylaşımlı Ofis, Toplantı Salonu için fiyat alabilir ve ihtiyacınız olan hizmetten faydalanabilirsiniz. Sanal ofis fiyatlarını etkileyen özellikleri sizin için sıralayabiliriz. Siz de bir sanal ofiste aradığınız nitelikleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

  • Sekreterlik, telefon ve faks, kargo, danışma ve kafe, internet hizmetleri, iç tasarımı ile her an kullanıma hazır olması
  • Saatlik ya da günlük kullanım tercihlerinin olması 
  • Hafta içi her gün mesai saatleri içinde ofis kullanımı 
  • Günlük kısa süreli ofis kullanım ihtiyacı
  • Ortak kullanıma dayanan paylaşımlı ofis ile sanal ofisin tüm hizmetlerinden yararlanırken maliyeti de düşürebilirsiniz.
  • Saatlik ya da günlük ihtiyaca göre toplantı salonu kullanımı

Sanal ofis kiralarken hangi hizmetleri dahil edeceğiniz, kullanım süresi ve kiralama süresi fiyatları üzerinde etkilidir. Bununla birlikte internet üzerinden takip edildiğinde sanal ofis kiralama kampanyalarının da söz konusu olduğu görülebilir. Siz de Planofis ile irtibata geçerek sanal ofis seçenekleri ve fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.