Sanal Ofis

Sanal Ofis Kullananlar

Sanal ofis hizmeti ile iş sahipleri, fiziksel bir ofis alanı olmadan bir ücret karşılığında iletişim ve adres sağlayabilmektedir. Günümüz iş dünyasında esnek çalışma ortamının ön planda olduğunu biliyoruz. Çalışma şekli göz önüne alındığında sanal ofis kiralamanın oldukça işlevsel ve faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Bugün birçok iş modeli sanal ofis hizmeti ile oldukça rahat yürütülebilir durumdadır. Özellikle metropol şehirlerde yaşayanlar için trafikte zaman geçirmek iş kaybı yaratırken yorucudur. Bu nedenle sanal ofis, trafikte zaman harcamak yerine kişiye en uygun yerde çalışma imkanı tanıyan bir modeldir. Önemli bir avantajı da, sanal ofis kullananlar enerjilerini işe harcarken bir işin gerektirdiği tüm detayları kolaylıkla çözümleyebilirler. Birçok açıdan fayda sağlayan sanal ofis hizmeti birçok şehirde yaygınlaşmaya başladığını gözlemliyoruz. Şimdi de sanal ofis deneyimi ile ilgili merak edilen soruları ve yanıtlarını birlikte inceleyelim. 

Kimler Sanal Ofis Kullanabilir?

Gelişen teknoloji, iş olanaklarının yeniliklere açık olması sanal ofis hizmeti ihtiyacını artırmaktadır. Çünkü fiziki bir ofise ihtiyaç duyulmasa da ticari faaliyetlerin yürütülmesi için resmi bir adres gösterilmesi gerekir. Sanal ofis vergi vermesi gereken şirketler için resmi adres sunar. Sanal ofis hizmeti sadece şirketlerle sınırlı değildir. Kimler sanal ofis kullanabilir, sorusunun yanıtlarına bakalım.

Kendi işini kurmak isteyenler, girişimciler, küçük ölçekli işletme sahipleri için oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bir sektör kısıtlaması olmadığını özellikle belirtmek gerekir. Avukatlar, freelance çalışanlar, e-ticaret sitesi sahipleri için sanal ofis kiralamak uygun olabilir. Home ofis çalışıyorsanız prestijli bir yerde sanal ofis kiralamak iş akışınızı, gerektiğinde müşteri ile iletişiminizi daha verimli kılacaktır. Özetle, bilgi teknolojisi çağını yaşadığımız bu dönemde ofis kiralama pek çok iş modeli için önemli bir esneklik sağlamaktadır. Sahada çalışanlar, çalışmak için bulundukları yerde sadece internete ihtiyaç duyanlar için de sanal ofis oldukça cazip bir modeldir. Bununla birlikte belli aralıklarla müşteri karşılaması gerekenler ya da toplantı yapmak isteyenler için sanal ofis modellerinde çözüm bulmak mümkündür. Sanal ofisin en önemli avantajı klasik bir ofis kiralama için zorunlu giderlerin ortadan kalkmasıdır. 

Sanal Ofis Yasal mı?

Sanal ofisin yaygın olması ve ön plana çıkan avantajları “Sanal ofis yasal mı?” sorusunu akla getirmektedir. Bununla ilgili sanal ofis hizmetinin yasal olduğu net bir şekilde vurgulanmaktadır. Kendi işinizi kurmak istediğinizde, şirket kurulumu için şirket türü ne olursa olsun vergi dairesine bir adres ibraz etmeniz gerekir. Bu yasal adres de şirket adresi sayılır. Bu açıdan sanal ofis kesinlikle yasal adres olarak gösterilebilir. Sanal ofis adresinizi vergi dairesine bildirebilirsiniz. Bu adresi resmi yazışmalarınızda kullanabilir ve gönderilerinizi kabul edebilirsiniz. Bu nedenle bir şirket kurmak için sanal ofis kiralamak kesinlikle yasaldır. Sanal ofis ile iş kurmanın önünde herhangi bir hukuki engel bulunmamaktadır. Düşük bir maliyetle işinizi kurmak için oldukça elverişli bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz. 

Sanal ofis nasıl kiralanır, merak edenler için öncelikle iyi bir ön araştırma yapılması önerilir. Bir sanal ofis kapsamında yararlanmak istediğiniz unsurlar neler, bunları belirlemeniz faydalı olacaktır. Sadece resmi bir adres mi, gerektiğinde sekreterlik hizmeti, adınıza kargo saklanması gibi ihtiyaçlarınızı da sanal ofis çözümlerine dahil edebilirsiniz. Bir sanal ofis size hangi hizmetleri sunar, detaylı incelemeniz faydalı olacaktır. İhtiyaçlarınızın bir listesini yapabilir ve dilerseniz Planofis seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sizin için ideal bir sanal ofis hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sanal Ofis Güvenli Mi?

Özellikle merkezi bir yerde konumlandırılmış, gerektiğinde ulaşımı kolay ve yüksek prestij sağlayan yerlerde sanal ofis kiralama ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte büyük şehirlerde ve sanal ofis kiralama hizmeti sunulan sitelerde “Sanal ofis güvenilir mi?” merak edilmektedir. Yasal açıdan sanal ofisler oldukça güvenilir. Aynı zamanda sanal ofis müşterilerinize karşı sizin de güvenilir görünmenizi sağlar. Bununla birlikte sanal ofis hizmeti alacağınız şirketi belirlerken güvenilir bir yer bulmanız önemlidir. Ödeme yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanız, referanslarını incelemeniz ve sanal ofis kullanıcı yorumlarını incelemeniz faydalı olabilir. 

Sanal Ofis Olanakları

Sanal ofis modelinde kapsamına göre birçok hizmet sunulmaktadır. Bu nedenle sanal ofis kiralamadan önce nelere ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Bir sanal ofis kiralama hizmeti size hangi olanakları sunar, Planofis rehberliğinde inceleyebilir ve ofisinizi kolayca kiralayabilirsiniz:

  • Yasal ofis size resmi olarak gösterebileceğiniz bir adres sunar.
  • Sanal ofis, bulunduğunuz şehre göre İstanbul, İzmir gibi metropol kentlerde prestijli bir lokasyonda ofis hizmeti verir. 
  • Fiziki bir ortam gerektiğinde gidip kolaylıkla taşınabilir ve ofisinizi kullanabilirsiniz. 
  • Sanal ofis hizmet kapsamında esnek paketler de bulunur. İşinizi planlarken destek ekibiniz bulunur. Telefonlarınız cevaplanır, kargolarınız teslim alınır, danışma hizmeti verilir. 
  • Klasik ofis maliyetleri ortadan kalkar. Mülkün kirası, elektrik, su ve ısınma, internet, stopaj gibi sabit giderler ortadan kalkar. 
  • İhtiyaç duyduğunuzda toplantı salonlarından yararlanabilirsiniz. Müşterilerinizi karşılayabilir ve profesyonel bir şekilde ağırlayabilirsiniz.
  • Sanal ofis, hazır ofis ya da paylaşımlı ofis seçenekleri ile çok kapsamlı bir hizmet modelinden yararlanabilirsiniz. Planofis seçenekleri arasında günlük ofis çözümlerinin de sunulduğunu görebilirsiniz. 
  • Sanal ofis size en düşük maliyetle iş kurma imkanı sağlar. Karlılığın ve iş verimi üzerinde olumlu etkileri söz konusudur.

Sanal Ofis Hizmetinde Kargo Teslim Güvenli Mi?

Saha çalışanları ya da home ofis çalışanların en çok sorun yaşadığı konulardan biri gelen kargoların takip edilmesidir. Kargoların ulaşmaması işlerin daha çok aksamasına neden olur. Bu nedenle sanal ofislerin sunduğu kargo teslim alma ve saklama hizmeti oldukça önemlidir. Sanal ofis kiralayanlar ofisi sık sık ziyaret etmedikleri için kargosunun güvende olup olmadığı konusunda endişe edebilir. Profesyonel bir şekilde sanal ofis hizmeti aldığınızda kargo teslimi konusunda da güvenebilirsiniz. Sadece kargo değil, tebligat ve diğer postalarınız da sanal ofis ile güvenle teslim alınır. Bunun için yeterli depolama alanlarında sizin adınıza saklanır. Gerektiğinde istenilen adrese kargolama yapılması konusunda da destek alınabilir. Ofis kiralama aşamasında kargo teslim hakkındaki detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Sanal Ofis İçin Nasıl Ödeme Yapılır?

Sanal ofis kiralamaya karar verenler için “Sanal ofis nasıl kiralanır?” sorusu sıkça sorulmaktadır. Kiralama istediğiniz ofise karar verdikten sonra şirketle karşılıklı anlaşma yapılır.  Daha sonra sözleşme imzalama ile süreç yürütülür. Anlaşma sonrası sanal ofis sahibi şirket ofisin kullanılmasına izin verir. Anlaşma yapılan ofisin şartlarına göre ödeme koşulları belirlenir. Sanal ofis fiyatları +KDV şeklinde ödenmektedir. Kullanıcılara kredi kartı ile aylık ya da yıllık ödeme planları ile sunulur. Bununla ilgili daha uygun maliyetle ofis kiralama için şirketlerin kampanyaları takip edilebilir. Online araştırma yapmak bu kampanyaları takip edebilmek için oldukça pratik bir yöntemdir. Planofis kapsamında 12 aylık ödeme planları ile bütçenize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca sanal ofis kiralarken sözleşme nasıl yenileniyor bunun da anlaşma aşamasında netleştirebilirsiniz. Belirli ya da belirsiz süreli anlaşma yapılıp yapılmadığı konusunda sanal ofis hizmet almak istediğiniz şirket ile değerlendirebilirsiniz.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.