Sanal Ofis Güvenilir mi

Sanal Ofis Güvenilir mi?

Bazı şirketlerin ve freelance çalışanların son dönemde en favori çalışma ortamlarından biri, sanal ofisler. Kullanıcılarına sağlamış olduğu avantajlar ve şirketlere kazandırdığı prestij ile sanal ofis kullanımı, giderek dijitalleşen dünyanın en çok ihtiyaç duyulan elemanlarından biri haline geldi. Sanal ofis kiralamak isteyenler, “sanal ofis güvenilir mi?” sorusunun cevabını da merak ediyor. Sanal ofis kiralama hizmetinin ne gibi getirileri olduğu, güvenilir olup olmadığı ve nasıl gerçekleştirildiği ile ilgili merak edilen tüm detaylar içeriğimizde. 

Sanal Ofis Kiralama Nedir?

Sanal ofis, sürekli bir fiziksel ofise ihtiyaç duymayan ancak ticari faaliyetlerini sürdürmeleri için bir adrese ihtiyacı olan şirketlerin kullanabileceği bir hizmettir. Özellikle ticari hayatına yeni başlayan şirketlerin ve işini sıklıkla evden ya da sahadan yürüten kişiler için oldukça uygun olan sanal ofis kiralama, şirketlere ihtiyacı olan yasal adresi sağlar. Yasal adres şirketler için hem tebligat amacıyla hem de şirketin bağlı olacağı vergi dairesinin belirlenmesi için kullanılır. Bu nedenle bir şirket kurmak için fiziksel bir ofis kullanma zorunluluğu olmasa da resmi bir adres göstermek zorunludur. İşte bu noktada sanal ofis, şirketiniz için adres gösterebileceğiniz ve gerektiğinde ofis ve toplantı salonları gibi fiziksel imkanlarından da faydalanabileceğiniz bir hizmettir.

Sanal Ofis Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Sanal ofis kiralama hizmetleri son yıllarda oldukça sık tercih ediliyor. Bu kadar sık tercih edilmesinin nedeni elbette ki firmalar için sağlamış olduğu büyük avantajlar. Bu avantajların neler olduğuna biraz daha yakından bakalım.

  • Sanal ofislerin en büyük avantajı, fiziksel ofis kiralamaya göre daha düşük kira maliyetine sahip olmasıdır. Fiziksel ofis kiraladığınızda en az 1 yıllık sözleşme imzalamanız ve her ay kira ödemeniz gerekirken, sanal ofis kiralama hizmetinde yalnızca anlaştığınız paket ücretini ödersiniz ve bu paketin sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 
  • Sanal ofis kiralama hizmetinde, fiziksel ofis kiraladığınızda ödemek zorunda olduğunuz elektrik, doğalgaz, su gibi faturaları ödemezsiniz. Bu da şirketiniz için daha az masraf anlamına gelir. 
  • Sanal ofis kiraladığınızda şirketiniz adına telefonlarınız yanıtlanır ve gelen aramalar tarafınıza bildirilir. Yani sekreterlik hizmetleri için ekstra personel bulundurmanız ve ücret ödemeniz gerekmez. Aynı şekilde ofis temizlik hizmetleri de sanal ofis kiralama hizmetine dahil olduğu için fiziksel ofis kiraladığınızda karşılamak zorunda olduğunuz temizlik giderlerini de yüklenmemiş olursunuz. 
  • Sanal ofis kiralama hizmeti, fiziksel bir ofis ya da toplantı salonuna ihtiyaç duyduğunuzda size saatlik, günlük, haftalık ya da aylık olarak bu mekanları kullanmanıza imkan sunar. Böylece yalnızca müşterilerinizle belirli zaman aralıklarında bir araya gelmenizi gerektiren ve bunun dışında da fiziksel bir ofis ortamına ihtiyaç duymadığınız bir işiniz varsa sanal ofis kiralayarak bu sorunu çözebilirsiniz. 
  • Sanal ofis kiralama hizmetinin sunduğu toplantı ve etkinlik salonu kiralama hizmetleri şirketinize prestij kazandırır. Bu hizmetlerden yararlanarak müşterilerinizi kafe, restoran ya da ev gibi ortamlarda ağırlamak yerine profesyonel bir iş ortamında ağırlayarak şirketinizin daha kurumsal ve güvenilir görünmesini sağlayabilirsiniz. 
  • Sanal ofis kiralama hizmetinden yararlandığınızda stopaj vergisi ödeme zorunluluğunuz ortadan kalkar. Aynı zamanda sanal ofis kiralama hizmeti fatura kesilen bir hizmet olduğundan şirketiniz için gider göstererek vergiden düşmeniz de mümkündür. 

Sanal Ofis Kiralamak Güvenilir mi? 

Sanal ofis kiralamanın avantajlarını bilen tüm kullanıcılar, sanal ofis kiralama hizmetinin güvenilir olup olmadığı konusunu da merak ediyor. Özellikle bu konu hakkında en sık sorulan sorulardan biri de “sanal ofis yasal mı?” sorusu oluyor. Sanal ofis kiralamak tamamen yasal bir hizmettir. Sanal ofis, şirketinize ihtiyacı olan yasal adresi sağlar. Sanal ofis kiralayarak şirket kurmak için uygulanması gereken tüm prosedürler ise fiziksel ofis kiralayarak şirket kurma süreci ile aynıdır. 

Sanal ofis kullanımının güvenilir olup olmadığı konusuna ise güvenilir firmalar ile yapacağınız kiralama hizmetinin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Burada önemli olan bilinen ve güvenilir firmalardan sanal ofis kiralama hizmeti almanızdır. Aynı zamanda sanal ofisler fiziksel olarak güvenli lokasyonlarda yer aldığınız için bu durum firmanız açısından hem bir prestij hem de artı bir güvenlik kaynağıdır. Sanal ofis hizmetleri oldukça profesyonel şekilde organize edilmiştir. Bu nedenle şirketinize gelen telefonların cevaplanmasından, adresinize gelen kargoların teslim alınmasına kadar tüm süreç profesyonel ve güvenli şekilde ilerler. 

Sanal Ofis Kimler İçin Uygundur?

Sanal ofis kiralamak birçok firma için oldukça uygun bir seçenektir. Sanal ofis kullanımı özellikle esnek çalışma saatlerine uygun olan ve genellikle işlerini evden yürütebilen şirketler için daha da uygundur. Bu tür şirketlerin belirli bir mesai saati aralığında çalışmaları gerekmediği için fiziksel bir ofise de ihtiyaçları olmaz. Bu nedenle bu gibi şirketler ofis ihtiyaçlarını sanal ofis kiralama hizmetinden yararlanarak çözebilirler. Sanal ofis kiralama hizmetinin uygun olduğu ikinci grup ise freelance çalışanlar ve işlerini genellikle sahada yürüten kişilerdir. Bu kişiler için fiziksel bir ofis kiralama zorunluluğu yoktur ancak yine de müşteri görüşmeleri ve toplantılarını gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları fiziksel ortamı da sanal ofis kiralama hizmeti ile çözebilirler. 

Sanal Ofis Kiralamak Kimler İçin Uygun Değildir?

Bazı firmalar sanal ofis kiralama hizmetinin avantajlarından yeteri kadar faydalanamayabilir. Bu gibi durumlar genellikle şirketin çalışma dinamiklerinden kaynaklanır. Sanal ofis kiralamanın görece daha az uygun olduğu ilk grupta üretim gerçekleştiren firmalar yer alıyor. Dikim atölyeleri, matbaalar ya da paketleme gibi işler yapan firmalar için fiziksel bir ofisin varlığı, üretim süreçlerinin direkt kontrol edilebilmesi için önemlidir. Bu nedenle bu gibi firmalar için sanal ofis kullanımı uygun olmayabilir. Bu grupta yer alan bir diğer şirket türü de sayıca çok fazla çalışanı olan şirketelerdir. Fazla çalışan sayısı olan şirketler için fiziksel bir ofiste çalışmak daha avantajlı olabilir. Bir diğer grup da belirli mesai saatlerine bağlı olarak çalışması gereken firmalardır. Belli mesai saatleri ile çalışmak zorunda olan şirketler için fiziksel bir ofisin varlığı, mesai saatlerine uyumun kontrolü ve toplayıcılık açısından önemlidir. 

Görüldüğü gibi sanal ofis kiralamak günümüz iş modelleri için oldukça uygun bir hizmettir. Daha geleneksel çalışan yapılar içinse çok büyük dezavantajlar sağlamasa da işlerini online olarak yürüten şirketler için daha uygun bir yapıdır. Aynı zamanda sanal ofis kiralamanın hem yasal hem de şirketler için oldukça güvenli olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Bu nedenle eğer ağırlıklı olarak online kanallar üzerinden yürüttüğünüz bir işiniz varsa, işinizi çoğunlukla bir ofise bağlı kalmadan sahadan sürdürüyorsanız ya da henüz ticari hayatına yeni başlamış ve masraflarını kısmak isteyen bir şirket iseniz sanal ofis kiralamak sizin  için en uygun seçenek olabilir. 

Kendinize en uygun lokasyonda ve en uygun şartlarda bir sanal ofis kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız konuyu detaylı şekilde araştırarak hemen sanal ofis kiralama prosedürlerini başlatabilirsiniz. 

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.