Şimdi Sanal Ofisler Çok Moda

Çalışma verimliliğini arttıran sanal ofisler, işinize prestij katan detaylarıyla son yıllarda giderek çok daha fazla tercih ediliyor.  Sabah erkenden uyanıp takım elbise ya da işe uygun kıyafetler giyerek servis beklemek ve iş yeri sınırlarından içeri girdikten sonra işiniz olsun olmasın mesai saatlerinin sona ermesini beklemek artık epey demode. Şimdi, işten gerçek verimliliği almak ve işi olmadığında da kendi kişisel yaşamına odaklanmak dolayısıyla mutlu, işini seven, işine bağlı çalışanlarla en iyi sonuca ulaşmak hedefiyle freelance veya home office çalışmak çok moda.

E-ticaretle uğraşanlar, avukatlar, danışmanlar, psikologlar, sigortacılar, emlakçılar, tasarımcılar, dijital pazarlama uzmanları kısacası işini online platforma kaydırabilen ve bu şekilde çalışabilen pek çok meslek grubundan insan freelance ya da home office çalışmayı seçiyor. Müşterileriyle, müvekkilleriyle, danışanlarıyla, iş ortakları ve meslektaşlarıyla buluşmak, çalışmak, toplantı yapmak için ofise ihtiyaç duyduklarında da sanal ofisleri kullanıyorlar. Peki, sanal ofis nedir?

Sanal ofis, online çalışanların çok verimli bir biçimde kullanabileceği bir ofis kiralama biçimidir. Şirketinizin resmi iş yeri adresi olarak da gösterebileceğiniz sanal ofisler, şehrin en prestijli plaza ya da iş merkezlerinde konumlanan ve son moda dekorasyon trendlerine göre döşenmiş, internet kurulumu ve diğer konularda alt yapısı hazır kısaca kullanıma hazır fiziki ofislerdir.

Sanal ofis kiralama şirketinize önceden vereceğiniz bilgilerle ofisinizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Adeta bir köşede sizin için hazır bekletilen çok şık, çok havalı bir ofise sahip olmak şeklinde tanımlanabilir. Dilediğiniz zaman çalışmak, toplantı yapmak, müşteri ya da iş ortaklarınızı ağırlamak, resmi adres olarak göstermek, postalarınızın kargolarınızın geleceği adres olarak kullanmak üzere sanal ofisten yararlanabilirsiniz.

Sanal ofisi kullanmadığınız zamanlarda da dilerseniz size özel bir sekreterlik hizmeti alabilirsiniz. Siz ofiste yokken telefonlarınız vereceğiniz şirket ya da şahıs ismiyle örneğin “İlke Ulupınar’ın ofisi” şeklinde açılır ve notlarınız size mail ile iletilmek üzere alınır. Siz ofiste yokken gelen misafirleriniz profesyonel karşılama hizmetleri eğitimi almış kişilerce karşılanır ve ağırlanır.

Yeni Çalışma Biçimi Sıkıcı Ofisleri Reddediyor!

Yeni nesil özellikle de Y kuşağı ve muhtemelen arkadan yetişen Z kuşağı sabah sekiz akşam altı mesai kavramından pek haz etmiyor. Kendi zamanlarını yöneterek çalışmak ve diledikleri mekanda çalışmak istiyorlar. İşe özel giyinmek, işleri olmasa bile belirlenen mesai saatini doldurmak için ofiste kalmak zorunda olmak istemiyorlar.

Aslında iç disiplini olan kişiler için bu çalışma biçimi çok daha verimli sonuçlar sunabiliyor. Burada bütün mesele iş disiplini ve iç disiplinle ilgili. Zira sabah istediği yerden çalışmanın vereceği motivasyon özellikle yaratıcılığa dayalı işlerde mükemmel sonuçlar sunabiliyor. Ancak tamamen freelance çalışanlar da zaman zaman bir ofise ihtiyaç duyuyorlar.

Söz konusu ofis kullanımına ihtiyaç duyulan dönemlerde de tüm dünyada yaygın bir biçimde kullanılan sanal ofis seçeneğini tercih edebiliyorlar. Sanal ofisler ile dilediklerinde üstelik de diledikleri şehirde müşterileriyle buluşarak onları ağırlayabilecekleri işlerini daha prestijli gösterecek havalı bir ofise sahip olabiliyorlar.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.