Motive Eden Ofisler

Çalışanları Motive Eden Ofisler

1900’lerin başında Sanayi Devrimi ile endüstride çalışan nüfusun arttığı ve sadece bir ücret karşılığı iş yapan üreten bir personel anlayışının hakim olduğu biliniyor. Bir süre sonra tüm dünyada endüstri devrimine yön veren Hanry Ford, seri üretim bandını kurarak el emeğinden çok makineleşmeye ve sistemli olmaya yönelik güçlü bir adım attı. Bundan sonra onun ikinci hamlesi, işçileri memnun etmek üzere mesai saatlerini yumuşatmak ve böylece daha verimli sonuçlar elde etmekti. İşçiyi mutlu etmek fikri o günlerde çok yeni ve anlaşılması zor bir kavramdı. Ancak çalışan memnuniyetine dayalı sistemler kısa sürede tüm dünyada önemsenmeye başlandı. Bugün, çalışanları çalışma ortamlarında mutlu etmek üzere sürekli iyileştirmeler yapılıyor. Bu iyileştirme çabalarının bir parçası da ofis dekorasyonu ile ilgili. Peki, motive edici bir ofis nasıl olmalı?

Motive Eden Ofisler Nasıl Olmalı?

Çalışanların içinde rahat edeceği, kendini iyi hissedeceği, işlerine konsantre olabileceği ofisler dört duvardan oluşan odalar seviyesini biraz aşmak zorunda. Harward Bussiness Review dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre verimli iş ortamları için dekorasyon çok önemli. Ferahlık hissi veren yüksek tavan ve geniş alanlar iş yerinde saatler harcayan çalışanların kendisini iyi hissetmesini sağlıyor. Ortamda gereksiz ıvırzıvır, dağınıklıklar hem iş verimliliğini düşürüyor hem de mevcut alanın daha verimsiz kullanılmasına neden oluyor. Elbette temizlik de çok önemli. İş yerinde farklı hijyen alışkanlıkları olan insanların bir arada yaşadığı düşünülürse düzenli olarak çöplerin toplanması, merdiven tırabzanı, kapı kolu gibi alanların ve diğer ortak kullanılan eşyaların hijyeninin sağlanmasının önemi daha iyi anlaşılıyor. Ofislerde salıncak, kahve cornerları, oyun konsolları, yeşil alanlar oluşturulduğunda ise çok modern ve keyifli bir iş alanı yaratılmış oluyor. Her mevsim yeşil kalan, kapalı ortama dayanıklı bitkilerle yeşil köşeler yaratmak da çok önemli.

Sanal ofis, hazır ofis, toplantı salonu, günlük ofis gibi ihtiyaçlarınıza profesyonel ve modern çözümler üreten planofis.com.tr, çalışma alanının güncel trendlere uygun olmasını çok önemsiyor. Sağlıklı çalışma ortamını düzenli temizlik, ferah bir dekorasyon anlayışıyla sunan planofis.com.tr ofisleri, şehrin en prestijli plazalarında bulunuyor. İstanbul ByOffice Plaza, İzmir Folkart Towers gibi alanlardan birinde çalışmak üzere mikrofis.com’dan hemen teklif alabilirsiniz. Düzenli olarak temizliği yapılan, modern bir biçimde döşenmiş, iş toplantılarınız ve misafir ağırlama süreçleriniz için eğitimli personel tarafından karşılama lüksü, yeşil alan, oto park ve güvenlik hizmeti gibi pek çok önemli detayı bir arada bulabileceğiniz planofis.com.tr hazır ofis deneyimini mutlaka yaşayın.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.