İdeal Ofis

İdeal Ofis Ortamı Nasıl Olmalı?

Son yıllarda ofis ortamını iyileştirmek şirketlerin iş verimliliğini arttırma konusunda çok önemsedikleri bir kavram. Çalışanların huzurlu, keyifli, ferah ortamlarda işlerine çok daha fazla motive oldukları ve şirket bağlılığının arttığı biliniyor. Hal böyle olunca, çalışan memnuniyetini esas kabul edip, onlar için asgari ihtiyaçları karşılayan bir dört duvar ofis yerine yaşam alanları tasarlamak önem kazanıyor. Peki, çalışma verimliliğini arttıracak, personelin kendini iyi hissetmesini sağlayacak, işe gelirken yüzünü güldürecek ideal ofis ortamı nasıl olmalı?

  • Ofisin havadar olması, yüksek tavanlı, geniş iç mekan kullanımını sunması ve gerektiğinde pencerelerin açılabilmesi önemli. Böylece hem ortama bol oksijen girer, hem gerektiğinde hava sirkülasyonu sağlanır hem de sürekli açık olan bilgisayar ve diğer cihazların yaydığı radyasyonun etkisi biraz olsun azaltılır.
  • Koltuk, sandalye ve masaların ergonomisi de önemsenmeli. Çünkü saatlerce oturulan sandalyenin bel, boyun ağrısına neden olması verimliliği düşürecek, çalışma isteğini azaltacaktır.
  • Aydınlatma, göz yormayan, dinlenme alanı, çalışma alanı gibi kullanım alanına göre değişen bir biçimde düzenlenmiş olmalıdır.
  • Dosyalar, evraklar, kağıtlar ve diğer ortak kullanım malzemeleri düzenli olarak organize edilebilecek şekilde raf sistemlerine yerleştirilmeli, çalışma alanını daraltacak şekilde yerlerde, kenar ve köşelerde olmamalıdır.
  • Ortamı keyifli kılacak tablolar, belirli bir tarza göre seçilmiş dekoratif eşyalar, renk uyumu da dikkat alınmalıdır.
  • Çalışma alanında genellikle önemsenmeyen ancak günün yoğunluğunu ferahlatan yeşil alanlar kullanılmalıdır. Çiçek köşeleri akvaryumlar hatta mümkünse küçük kış bahçeleri tasarlanırsa çok daha keyifli bir çalışma yaratılabilir.

Çalışanlarınızın daha verimli olmasını, rutin iş takibinden öteye geçip işin işleyişine dair çözüm üretmesini önemsiyorsanız yukarıda saydığımız detaylarla düzenlenmiş İdeal Ofis ortamı sunmayı deneyebilirsiniz. Elbette tüm bunları sil baştan uygulamak yerine hazır ofis kullanımına da geçebilirsiniz. Hazır ofisler, günün en trend ofis dekorasyon anlayışına göre döşenmiş bir çalışma alanını hazır olarak sunarlar. Emlak komisyonu ve stopaj gibi masraflardan da muaf olacağınız şehrin en prestijli adresindeki hazır ofislerden birine geçmek üzere planofis.com.tr’den hemen teklif alabilirsiniz.

Dekoratif ve kullanışlı bir ideal ofis ne kadar önemli olabilir ki?

Eğer bir iş verenseniz kendinizi çalışanlarınızın yerine koymayı deneyin. Özellikle İstanbul gibi trafik sebebiyle eve dönüşün oldukça uzun sürdüğü bir şehirde neredeyse 12 saatinizi geçirdiğiniz şirketinizin size ev konforunu sunabilmesini istemez miydiniz? Mesela susadığınızda soğuk bir bardak suya kolayca erişebilseniz, içiniz sıkılınca pencereyi açıp biraz ferahlasanız, bir A4 kağıt lazım olduğunda masa masa dolaşıp kağıt aramakla vakit kaybetmeseniz nasıl olurdu? İş arkadaşlarınızı, dostlarınızı ya da ailenizden kişileri ofisinize davet ettiğinizde şık ve dekoratif bir ortamda çalışmakla gururlansanız hoş olmaz mı? İşte bu bakış açısıyla bakarak onlar için verimli çalışma alanları sunabilmek önemsenmeli. Böylece kendilerini kolayca bir parçası hissedecekleri bir iş yeri anlayışıyla tanışırlar.

Bugün, pek çok işveren ofis ortamının öneminin farkında olmasına rağmen söz konusu değişiklikleri yaptırmak zaman alacağı ve tadilat işleri zahmetli olacağı için bu konuda bir değişime razı olmuyor. Ancak 10-15 kişinin çalıştığı şirketlerde tüm şirket alt yapısını revize etmek yerine bir hazır ofis seçeneğini tercih etmek çok akıllıca olabiliyor.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.