İstanbul Sanal Ofisler

İstanbul Sanal Ofisler

Türkiye’nin en göz alıcı şehri İstanbul’da yaşamak da çalışmak da hem çok güzel hem de zor. Zira, İstanbul, çok kalabalık bir kent. Bunun en önemli nedeni bulunduğu konum, ekonomik ve tarihi sosyal kültürel açıdan ön plana çıkmış olmasıdır. İş olanakları diğer şehirlere göre daha fazla olunca hızla farklı kültürel, ekonomik ve eğitim düzeylerinden insanın odak noktası haline gelmiş. İş seçeneklerine, geniş kitlelere, zengin bir çevreye ve bol çeşitliliğe ulaşmak üzere İstanbul tercih edilir bir kent olmuş. Home office çalışma şeklinin yaygınlaşmasına rağmen günümüz iş dünyasında da İstanbul önemini sürdürüyor. İş kurmak üzere de İstanbul, en güçlü seçenek. Peki, İstanbul’da ofis bulmak kolay mı? Konumuz; İstanbul sanal ofis kiralama süreçleri. Ama önce İstanbul’da ofis kiralama süreçlerine bi’ göz atalım. 

İstanbul’da Ofis Kurmak

Son yıllarda pandeminin de etkisiyle evden çalışma şekli, yaygınlaştı. Pek çok şirket, farklı şehirlerde ikamet eden çalışanları ile doğru sistemlerle mükemmel denecek seviyede verimli iş modelleri kurdu ve kurmaya da devam ediyor. Diğer yandan gelişen teknoloji ile beraber yeni iş modelleri ortaya çıksa da İstanbul’da ve şehrin merkezinde olmak hala büyük avantaj. Ancak İstanbul’da bir iş kurmak ya da İstanbul’da ofis sahibi olmak çok kolay değil. 

İstanbul, talebin çok olduğu bir kent sıfatıyla ofis kiralarının ve satılık ofislerin de oldukça pahalı olduğu bir lokasyon. Emlak piyasasının kalbinin attığı bu şehirden ofis almak, ofis kiralamak gerçekten pek çok işletme için maliyeti yüksek işler. Özellikle işlek semtlerde bu maliyetin daha da arttığını görebilirsiniz. Küçük işletmeleri kobi’ler, startup iş modelleri ve freelance çalışanlar için bu durum iyice zorlayıcı. Peki, resmi bir ofis adresi göstermek şart iken ve müşteri ya da iş ortakları ile çalışmalar için bir mekana ihtiyaç varken çözüm ne olabilir?

Son yıllarda sıkça tercih edilen sanal ofis kiralama modeli burada güzel ve etkili bir çözüm sunuyor. İstanbul’da sanal ofis kiralamak, klasik bir ofis kiralama ile ortaya çıkan maliyetleri düşürmenizi sağlar. Böylelikle işlerinizi daha ekonomik ve kolay yürütebilirsiniz. Üstelik günler süren ofis arama sürecine de gerek yok. İstanbul’da sanal ofisler nerede var ve nasıl hizmet veriyor? Sanal ofis kiralama İstanbul arayışında olanlara ve bu çalışma modeli ile henüz tanışmamış olanlara konuyu detaylı olarak anlatalım. 

  • Sanal Ofisler Nasıl Çalışır?

Sanal ofis nedir, sorusunun yanıtı ile sistemin nasıl başladığını anlatalım. Öncelikle fiziksel bir ofise ihtiyaç duymayan meslek gruplarında olanlar için işlevseldir. Bu şekilde çalışanlara resmi ve yasal bir adres göstermelerini sağlayan bir ofis kiralama modelidir. Özelliklerine bakıldığında oldukça pratik bir ofis kiralama olduğunu görebiliriz. Home Office çalışanlar, girişimciler, e-ticaret üzerinden iş kurmak isteyenler için oldukça idealdir. Çünkü iş kurma aşamasında yasal bir adres bildirilmesi gerekir. Sanal ofis ile düşük bir maliyetle resmi bir adres göstermeniz mümkündür. 

Sanal ofisler nasıl çalışır, sorusunun yanıtı da önemli. Bir sanal ofis şirketiyle çalışmak için öncelikle yerine karar vermek gereklidir. İstanbul’da kiralamak istediğiniz bir ofis için lokasyon araştırması yapmak önemlidir. Ofis kiralama şirketi ile anlaştıktan sonra ofis kullanıma açılır. Ofis kiralama hizmetini araştırdığınızda farklı modellerle karşılaşabilirsiniz. Sadece adres göstermek için sanal ofis kiralanabileceği gibi zaman zaman ofisin fiziki kullanımı da söz konusu olabilir. Sürekli sahada bulunmanıza rağmen müşterilerinizle toplantı yapmanız gerekebilir. Bununla birlikte müşterilerinizin görüşme taleplerini yüz yüze karşılamak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle ofis kiralama şirketi araştırırken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. 

  • Sanal Ofis Kiralamada Verilen Hizmetler

Sanal ofis kiralama kapsamında alabileceğiniz hizmetleri şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Adres gösterme hizmeti ile işiniz için vergi dairesine ve resmi kurumlara bildirebileceğiniz bir adres sağlayabilirsiniz.
  • Posta ve kargo hizmeti ile adınıza gelen kargolar alınır ve saklanabilir. Tebligat ya da farklı evraklar, posta ile gelen dokümanlar teslim alınabilir. Siz sahadayken size gelen gönderilerin ulaşmaması gibi sorunlar yaşamazsınız. 
  • Toplantı odası kiralama hizmeti sayesinde müşterilerinizle ya da ekibinizle toplantı yapabilirsiniz. İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerin en önemli sorunlarından biri vaktinde toplantıya yetişmektir. Merkezi yerde bir sanal ofis olması ile herkesin ulaşımı daha kolaylaşmaktadır.
  • Asistan hizmeti ile şirketiniz adına telefon alınır ya da gelen fakslarınız karşılanır. Siz sahada çalışırken müşterilerinizle iletişiminiz aksamadan yürür. 
  • Ortak çalışma alanı kullanım hizmeti, kişilere masa başında bilgisayar ile çalışma olanağı verir. Kafe ortamında konforlu bir şekilde çalışabilir, esnek çalışma modeli deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sanal ofis hizmeti hakkında araştırma yaparken Planofis seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sanal ofis, hazır ofis ya da paylaşımlı ofis seçenekleri ile İstanbul’un en prestijli yerinde işinizi kolaylıkla yürütebilirsiniz. 

  • Sanal Ofisle Ofis Maliyetleri Nasıl Düşürür?

Sanal ofis araştırması yapanlar için en çok merak edilen konulardan biri sanal ofis maliyetidir. Bu nedenle “Sanal ofis maliyetli mi, sorusunun yanıtını bulmak da gerek. Klasik ofis kiralamak süreci hem çok zahmetli hem de maalesef oldukça masraflı. Ofis kirası, elektrik, su ve ısınma, stopaj gibi sabit giderler hem yorucu hem de yüksek maliyetlidir.  Bunlara dekorasyon, tadilat, ulaşım, aidatlar da eklenir. Sanal ofis kiralama sayesinde bu gider kalemleri ortadan kalkar. Ofis kiralama bedeli bütçenizi yormadan hizmet alabileceğiniz bir modeldir. 

Sanal ofis kiralamanın maliyete etkisi farklı yönlerden de değerlendirilebilir. Trafikte daha az zaman geçirmek, yol maliyeti, yemek maliyeti gibi harcamalardan da tasarruf etmek mümkündür. Böylelikle tüm kaynaklarınızı ve enerjinizi işiniz için kullanabilirsiniz. Sanal ofis kullanımı sonuç olarak iş verimini oldukça fazla olumlu etkiler. 

İstanbul’da Ön Plana Çıkan Sanal Ofisler 

İstanbul, iş merkezlerinin ve ofislerin oldukça yoğun olduğu metropol bir şehirdir. Oldukça kalabalık ve büyük oluşu özellikle merkezi yerlerde konumlanan ofislerin önemini artırmaktadır. Müşterileri için ulaşımı kolay, prestijli bir ofiste karşılama maliyetli gibi görünse de İstanbul sanal ofis seçenekleri sayesinde oldukça uygun hale gelmektedir. İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasında çok uygun sanal ofis seçenekleri bulunmaktadır. Kadıköy, Ataşehir, Altunizade, Beşiktaş, Maçka, Levent, Maslak sanal ofis seçeneklerinin oldukça fazla olduğu yerler olarak gösterilebilir. Aynı zamanda bu lokasyonlar klasik ofis modelinin de yaygın olduğu merkezi yerler arasındadır.

Planofis hizmetleri kapsamında İstanbul Kozyatağı Byoffice Plaza lokasyon olarak en iyi sanal ofis hizmeti alabileceğiniz yerler arasında gösterilebilir. Ulaşım açısından oldukça avantajlı olup toplu taşıma için merkezi konumdadır ve metroya yakındır. Ayrıca İstanbul trafiği dikkate alındığında otoparkının oluşu da Byoffice Plaza’yı cazip kılmaktadır. Byoffice Plaza’da sanal ofis, hazır ofis ve paylaşımlı ofis seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kadıköy Plazalar bölgesinde bulunan Byoffice, müşterilerinizi ağırlayabileceğiniz konforlu bir alan yaratır. 

İstanbul Sanal Ofislerin Avantajları

Sanal ofis hizmetinin avantajları açısından ön plana çıkan en önemli etkenlerden biri de lokasyonudur. Özellikle iş alanlarının yoğun ve kalabalık olduğu İstanbul gibi şehirlerde sanal ofis tercihi daha büyük önem kazanmaktadır. Ofisin bulunduğu yer, sunulan hizmet aynı zamanda müşterilere karşı bir imaj oluşturur. İş sahibinin güvenilir görünmesinde etkilidir. Bu nedenle İstanbul’da bir ofis iş sahipleri için bir ihtiyaçtır. İstanbul’da merkezi iyi bir yerde de klasik ofis kiralamak diğer şehirlere ya da semtlere göre bütçe açısından oldukça zorlayıcıdır. Ofis kiralarının yüksek oluşu, her yıl bu kira artışıyla beraber diğer giderler İstanbul’da bir ofis kiralamanın maliyetini daha çok artıracaktır. Bu nedenle özellikle yapılan işin türü uygunsa İstanbul’da sanal ofis kiralama hizmetinden yararlanmak iş kurmak için çok daha avantajlıdır.  

İstanbul Sanal Ofis Fiyatları

Sanal ofis kiralamayı düşünenler için öncelikle sanal ofis fiyatlarını etkileyen unsurları paylaşmak faydalı olabilir. İki önemli etken sanal ofis kiralama maliyetini etkiler. Bunlar:

  1. Sanal ofis hizmeti paketi
  2. Lokasyon şeklindedir.

Sanal ofis kiralarken sadece adres göstermek istiyorsanız çok makul fiyatlarla kiralama yapmanız mümkün. Bununla birlikte müşteri ağırlamak, kargo takip hizmeti almak ya da müşteri telefonlarının karşılanması, gerektiğinde toplantı salonu hazırlanması hizmetler kapsamında değerlendirilebilir. Bununla birlikte hizmet kapsamını geniş tutmak isteyenler için lokasyon da büyük önem taşır. Bu açıdan da hizmet ve lokasyona bağlı olarak sanal ofis fiyatları farklılık gösterebilir. İstanbul sanal ofis seçenekleri oldukça fazla olduğu için çok farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bütçenize uygun sanal ofis fiyatları için online araştırma yaparak bir değerlendirme yapabilirsiniz. Dilerseniz Planofis rehberliğinde sanal ofis kiralama hizmeti ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylelikle Planofis tarafından sunulan uygun fiyat ve kampanyalar hakkındaki bilgilendirmelerden haberdar olabilirsiniz. 

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.