Modern Ofis Tasarımları

İş hayatında kişiler günlerinin yüzde yetmişini ofislerinde geçirmektedirler. Yapılan araştırmalara göre ofis yaşamı ne kadar rahat ve huzur dolu olursa çalışma verimi de o kadar artmaktadır. Bu sebeple yakın dönemde birçok firma ofis dekorasyonuna daha fazla önem vermeye başladı. Modern ofis konseptleri pek çok ofis tarafından benimsenmeye başlamıştır.

Minimal tasarımlar çalışanların göz yorgunluğunu alarak, ferah bir ortam yaratıyor. İç mimarların modern ofis tasarımları kapsamında özellikle dikkat ettiği nokta ergonomik eşyaların kullanılması yönünde gelişti. Böylece çalışanların hem tüm ihtiyaçları karşılanıyor hem de kendilerini daha iyi hissediyorlar. Planofis olarak biz de hazır ofislerimizin hepsini bu yapıda kurguladık.

Yeni Tasarım Ürünler

Toplantı salonlarının tasarımları da aynı şekilde modernize edilmeye başladı. Büyük yazılar ile toplantı salonu yönlendirmeleri yerlere ve duvarlara yazılıyor. Sarı rengin ağırlığını çoğu firmanın ofislerinde görmek mümkündür.

Olmazsa olmaz kütüphaneler ofiste bütünlüğü yaratıyor. Yüksek tavanlı bir ofiste yerden tavana kadar uzanan kütüphaneler tercih ediliyor ve tavana yakın raflara uzanabilmek için şık merdivenler tasarımın tamamlayıcısı haline geliyor.

AKSESUARLAR

Duvar raflarının üzerinde yer alan aksesuarlar sayesinde ofise şıklık getirmek mümkün. Kalabalık yaratmayan, minimal parçalardan oluşan bu parçalar ile boşluk hissi kapatılmaktadır. Ofis tasarımının bir diğer aksesuarları duvara yapışan posterler ile sağlanmaktadır. Bu posterler dünya haritası olabileceği gibi bir geyik kafası da olabilmektedir.

Ofis aydınlatmaları için genelde tavan lambaları kullanılmaktadır. Yer aydınlatmaları ise dekoratif olarak tercih edilmektedir.

ÇİÇEKLENDİRME

Çiçekler hayatımızı güzelleştiren en güzel objelerden bir tanesidir. Onların olduğu ortamlar her daim huzur ve mutluluk getirmektedir. Huzurun bir diğer adı çiçekler. Duvara monte edilen minik saksılara koyduğunuz çiçekler ofisinizin iç açıcı havasına katkı sağlayacaktır. Saksı kullanımında beyaz rengin tercih edildiği görülmektedir. Bunun sebebi her renk ofise, her renk çiçeğe uyum sağlamasıdır.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.