Sanal Ofis Deneyimleri

Sanal Ofis Deneyimleri

Size bir müşterisi olarak Planofis ile yaşadığım Sanal Ofis Deneyimlerimi aktarmak isterim. Büyük bir şirkette dijital pazarlama uzmanı olarak yaklaşık 5 yıl çalıştıktan sonra eşimin işi nedeniyle İzmir’e taşınınca işimi tamamen freelance olarak sürdürmeye karar verdim. 2 yıldır güzel İzmir’de keyifle çalışıyorum.

İş bağlantılarımın çoğu İstanbul’dan. Markalara dijital pazarlama konusunda danışmanlık yapıyorum, online alt yapıları için raporlar hazırlayıp işlerini geliştirmelerine yardımcı oluyorum.

İşlerim genişledikçe İstanbul’dan İzmir’e gelen müşterilerimle ve İzmir’deki müşterilerimle buluşmak, toplantı yapmak üzere mekan arayışım başladı. Önceleri şehrin restoran ve kafelerini gezip çalışmak için uygun ortamı olan yerler bulmaya çalışıyordum. Elbette hem çalışmak için uygun ortamı olan yani müzik, dekor ve çevrenin rahatsız edici olmadığı, konforlu bir biçimde oturabileceğimiz ve interneti sorunsuz çalışan yerleri araştırıyordum. Sadece bu araştırma süreci bile çok zahmetli olabiliyordu. Üstelik, çoğu zaman müşterilerime şu kafeye gelin, bu restorana gelin demek biraz profesyonelliğe gölge düşürebiliyordu.

Özellikle de kalabalık ekiplerle toplantı yapmam gerektiğinde çok zorlanıyordum. İnsanların yemek yemeye, bir şeyler içmeye geldiği bir mekanda dikkati işe vermek de ayrı bir zorluk tabi. Zamanla bazı müşterilerim “şirket kurmayı ya da bir ofis açmayı düşünmelisin” demeye başladı. İçtenlikle verdikleri bu tavsiye bana pek uymuyordu. Çünkü ayın sadece bir ya da iki günü kullanmak istediğim bir ofis için kira ödemek biraz saçma olacaktı. Üstelik bu ofisi dekore etmek gerekecek, tadilat masrafları için hem para hem de zaman ayırmam gerecekti. Tabi stopaj, emlakçı komisyonundan ve internet bağlantısından bahsetmiyorum bile. Ayrıca ofisi kim temizleyecekti?

Şehrin her hangi bir yerindeki kiralık ofislere bütçem yetmiyordu bile. Bu masrafı yapmaya değmezdi elbette ama toplantı ve iş görüşmeleri için kullanacağım şık bir ofisin olması düşüncesi de oldukça hoş geliyordu.

Peki Bu Sorunumu Nasıl mı Çözdüm?

Bu düşünceler içindeyken Planofis.com.tr ile tanıştım. Bana özel bir sanal ofis çözümü sundular. Çok uygun fiyata İzmir Folkart Towers’ta iş yeri adresim oldu.

Yakınlarıma, iş ortaklarıma, müşterilerime İzmir Folkart Kulelerindeki iş yeri adresimi gururla verirken toplantılarım olduğunda ya da iki, üç kişi çalışmam gereken zamanlarda Folkart ofisime gelip çalışabiliyorum. Bu prestijli ofis adresine telefonlarımı gün boyu şirketimin adıyla yanıtlayan bir sekreterlik hizmeti ve gelen giden evrak, kargo, posta trafiğimi yöneten bir hizmet de dahil. Bana günlük olarak sizi bunlar aradı, şu notu bıraktı, şuradan kargonuz geldi şeklinde mail iletiyorlar.

Folkart’taki iş yeri kiram, sıradan bir ofis kirasından çok daha düşük. Üstelik stopaj ve emlakçı komisyonu gibi masraflarım da olmadı. Ofisin çok şık bir biçimde dekore edildiğini, temizliğinin düzenli olarak yapıldığını da eklemeliyim.

Benim gibi freelance ya da home office çalışanlar için yaşadığım sanal ofis deneyimlerime istinaden söyleyebilirim ki; sanal ofis kullanmak çok avantajlı bir konsept.

Esra Bayar

Dijital Pazarlama Uzmanı

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.