Şirket Kuracaklara Tavsiyeler

Şirket Kuracaklara Tavsiyeler

Şirket kuracaklara tavsiyeler iş sürecini başlangıcından sonuna kadar geliştirip sürdüren başarılı iş uzmanlarına göre yeni bir iş kurarken dikkate alınacak en önemli başlık sermaye. Genellikle en az 18 ay süreci süspanse edecek sermayeniz yoksa büyük bir risk aldığınız düşünülür. Bu nedenle ilk sağlanması gereken şey; sermayedir.

Ustalık da İş Kurarken Cebinizde Olması Gerekenler

Ustalık da iş kurarken cebinizde olması gerekenler arasında. En az sermaye kadar önemli ustalık, “en az bir kere çıraklığını yapmadığınız işin patronu olmayın” sözünün karşılığı. İş kurmak üzere kolları sıvadığınız alanda iş tecrübenizin olması daha geniş bir vizyona sahip olmanız, işi geliştirmeniz, süreci yönetebilmeniz, işe hakim olmanız için önemli.

Türk tabiriyle “işin çakallığını bilmeniz” gerekiyor. Elbette siz, iş yönetmek üzere yaratılmış bir profesyonelseniz hiç de uzmanı olmadığınız konularda da iş kurarak süreci mükemmel şekilde yönetebilirsiniz. Buna hekim olmayan birinin hastane sahibi olup başarıyla hastaneler zinciri kurmasını örnek verebiliriz. Ancak söylemek gerekir ki; böyle örnekler nispeten az.

Başarısızlıktan ders alın! İş kurup kurup batıranlar vardır ya; aslında en çok incelemeniz gerekenler onlar. Çünkü onların nasıl davrandığını, nasıl alışkanlıkları olduğunu, nasıl bir yaklaşımlarının olduğunu görerek neyi yapmamanız gerektiğini anlayabilirsiniz.7

Şirket Kuracaklara Tavsiyeler: Kaynaklar önemli!

Her iş için geçerli olmamakla birlikte, genellikle bir iş alanında bağlantılar çok önemlidir. Hatta hayati derecede önemlidir. tedarikçi, müşteri ağı ve iş ortağı bağlantınız yoksa önce bunları sağlamayı beklemeniz öneriliyor.

Araştırma yapın: KOSGEP hibeleri, banka kredileri ve devlet destekleri konusunu iyice araştırın. Bu konularda mutlaka size destek olacak bir şeyler bulabilirsiniz.

Merkezi yerde ofis, büro, iş yeri edinin. Prestij, iş dünyasında çok önemlidir. Merkezi noktalarda bulunan şık plazalarda iş adresi vermek, sizin meslektaşlarınıza ve müşterilerinize karşı güvenilir, güçlü bir fotoğraf vermenize yardım eder. Elbette böyle noktalarda ofis kiraları ya da iş yeri kiraları hiç de ucuz değil.

Her işte sürekli iş yeri gerekmeyebilir. Toplumsal olarak iş kavramını mekanla özdeşleştirmeden yapamıyoruz. Bir iş varsa onun yapıldığı resmi bir adres de olmalı diye düşünüyoruz. Aslında internetin hayatımıza girmesiyle en çok zaman ve mekan kısıtlaması ortadan kalktı. Yani eğer online iseniz nerede olduğunuzun ve ne zaman online olduğunuzun pek de önemi yok. Dolayısıyla evden, çok sevdiğiniz bir kafeden de çalışabilirsiniz. Ancak resmi toplantılar, müşteri ziyaretleri, ekip çalışmaları için ofise ihtiyaç duyduğunuzda da sanal ofis ya da hazır ofis kullanmayı düşünebilirsiniz.

Hazır Ofis Nedir?

Şirket kuracaklara tavsiyeler iş kurarken ofis kirası, stopaj, emlakçı ücreti gibi detaylarla yorulmadan da resmi bir iş yeri adresine sahip olmanızı sağlayan üstelik de keyifle çalışabileceğiniz bir iş ortamı sunan modern bir çözümdür.

Sadece ofis kullanacağınız zaman ücret ödeyeceğiniz ve dilediğiniz zaman şehrin en merkezi yerinde örneğin İstanbul’da Kozyatağı ByOffice Plaza’da ya da İzmir’de Folkart Towers’ta çalışabileceğiniz, toplantı yapabileceğiniz bir iş yeriniz olabilir. Bu amaçla planofis.com.tr’den hazır ofis, sanal ofis, paylaşımlı ofis için teklif isteyebilirsiniz.

Size en uygun teklifi almak için formumuzu doldurun. Sanal & Hazır ofis uzmanlarımız sizlerle en kısa sürede iletişime geçsin.